View Cart Check Out

Meci Test

SR Brașov 0 - 4 FCSB
25 iun. 2019 - 20:30Stadionul Silviu Ploeșteanu (Tineretului)

Fanilor prezenți în număr mare în tribunele stadionului „Silviu Ploeșteanu” nu prea le-a păsat de scor marți seară, încurajându-i pe băieții în galben-negru fără încetare, ba chiar cu decibeli în plus după fiecare din cele patru goluri încasate.

În prima repriză au evoluat: 1. Andrei Maxim (24 de ani) – 20. Daniel Răducan (20), 4. David Tălmaciu (16), 5. Eduard Rența (17), 13. Daniel Dumbravă (24) – 6. Ștefan Nicolau (18), 8. Robert Marin (16), 29. Dragoș Sandu (16) – 9. Carlo Danciu (19), 7. Dragoș Popa (16), 17. Horia Popa (25)

În repriza secundă au evoluat: 94. Cristi Câșlariu (18) – 2. Mihai Horhocea (18), 22. Raul Toader (20), 23. Adrian Stoian (21), 19. Răzvan Dragomir (17) – 14. Florin Stîngă (41), 3. Vlad Munteanu (29), 10. Cătălin Grigore (19) – 26. Marius Babeiu (34) – 17. Horia Popa a fost înlocuit în minutul 50 cu Răzvan Mitroi (nr. 11, 35 de ani – aflat la meciul de retragere), 23. Norbert Vârtos (17)

Proabil încă sub euforia afluenței gălăgioase de spectatori, „stegarii” au cedat două goluri în primele 10 minute. Planic dintr-un corner și Tănase cu un șut de la 16 metri l-au învins pe Max.

N-a urmat avalanșa anticipată, „stegarii” închizând mai strâns culoarele și Max dominând zona aeriană a careului său. Brașovenii au reușit pe finalul primei reprize chiar să domine ușor evenimentele, menținându-l pe portarul Bălgrădean alert.

La reluarea jocului, Horia Popa i-a lăsat locul în teren și banderola lui Răzvan Mitroi, care intra pentru ultimul meci din cariera sa de fotbalist.

Același Florin Tănase a făcut dubla destul de vreme în repriza a doua (min. 57), câteva parade ale lui Câșlariu și câteva imprecizii roș-albastre nemaiducând modificări pe tabelă până în prelungiri, când Dumitru a făcut 4-0.

„Stegarii” au venit cel mai aproape de gol în repriza a doua, în minutul 78, când șutul lui Grigore ce părea că se va duce sub transversală a fost deturnat de parada lui Ducan.

Una peste alta, atmosfera din jurul stadionului și din timpul meciului a amintit de frumoasele noastre duminici de pe prima scenă, și mai ales a confirmat faptul că suporterii sunt esențiali sănătății fotbalului.

STEAGUL RENAȘTE PRIN NOI!

______

În sezonul 2019-2020 „stegarii” vor aniversa 80 de ani de la afilierea la Federația Română de Fotbal și de la debutul în competițiile oficiale – ediția 1939-1940 a Campionatului Districtual Brașov.

Astfel, meciul test din această seară (25 iunie) cu FCSB, vicecampioana Ligii 1, este primul eveniment organizat de clubul nostru care va marca această aniversare.

Meciul SR Brașov – FCSB din 25 iunie se va disputa pe stadionul Silviu Ploeșteanu (Tineretului), de la ora 20:30. Casele de bilete de la stadion se deschid la ora 18:30, iar accesul pe arenă va fi permis începând cu ora 19:30.

Biletele costă 15 lei la T2 şi T1 şi sunt disponibile online pe iabilet.ro (click pe link pentru a-ţi lua lua biletul), precum şi în format fizic în următoarele locaţii din oraş până la ora 13:30 :

• Deane’s Irish Pub (Republicii 19)
  • Subway (Republicii 26)
  • TimeOut2Go (Bariţiu 16)
  • Pub Vlahuţă (Parcul Mic 23, zona ITC)
  • Forma (Gării 3, în spate)
  • Bar Cleo (Traian 44)

Copiii sub 14 ani însoţiţi de un adult beneficiază de acces gratuit la T2 şi T1.

Biletele cumpărate online pot fi prezentate la intrarea pe stadion direct de pe telefon sau tabletă, nefiind obligatorie printarea acestora.

Biletele la Fotolii (50 lei) se găsesc doar în format fizic şi doar la recepţia stadionului în ziua meciului.

Pe lângă tichete, suporterii vor avea ocazia să achiziționeze și materiale promoționale cu însemnele „stegare”, cum ar fi eșarfe, căni, fanioane şi postere.