View Cart Check Out

Meci Test

SR Braşov 3 - 0 Precizia Săcele
29 feb. 2020 - 11:00Stadionul "Silviu Ploeşteanu"

În ultimul meci test dinaintea începerii returului „stegarii” au oferit cel mai consistent joc al iernii, surclasând liderul Ligii a 4-a Braşov.

După mai multe ocazii în prima repriză, Copiii Oraşului au stabilit scorul pauzei în minutul 44, când Rareş Mihai (21 de ani) a şutat puternic din colţul careului de şase metri spre vinclu.

La reluare, băieţii noştri au fost aproape să se desprindă prin Horia Popa (26 de ani), care finalizat o cursă de 40 de metri printr-un şut la firul ierbii care a lovit însă stâlpul stâng al porţii.

Roş-negrii puteau egala când l-au surprins pe Căslariu (18 ani) cu un şut de la distanţă, dar tânărul nostru portar a reuşit să se replieze şi să devieze în transversală, blocând apoi şi şutul din apropiere.

Până la final „stegarii” au convertit în gol două din multiplele ocazii create. Carlo Danciu (20 de ani) a făcut 2-0 reluând cu capul o centrare din apropiere a lui Răchişăn (21 de ani), iar în ultimul minut Dragoş Popa (17 ani) a simţit din nou savoarea unui gol, finalizând din şase metri fără şanse pentru portarul săcelean, fiin excelent găsit de pasa tânărului Luca Gomboş (15 ani).

Au evoluat: Cristi Căslariu (18 ani) – Răzvan Dragomir (19), Adrian Stoian (22), Raul Negotei (21), Vlad Boricean (21) – Alex Ţuţu (25), Rareş Mihai (21), Ştefan Nicolau (18), Adrian Ianovici (19) – Horia Popa (26) – Dragoş Popa (17)

Au mai intrat: Luca Gomboş (15), Ştefan Răchişan (21), Florin Stîngă (41)