View Cart Check Out

Meci Test

SR Braşov 9 - 0 CS Ciorogârla
15 feb. 2020 - 11:00Stadionul Silviu Ploeşteanu (Tineretului)

„Stegarii” au dominat din primul până în ultimul minut partida de sâmbătă dimineaţă, Copiii Oraşului marcând la foc automat în poarta echipei din Liga a 4-a Ilfov.

Dubla lui Danciu din primul sfert de oră a setat tonul, Ştefan Nicolau şi Horia Popa stabilind apoi scorul pauzei.

La reluare, Popa şi Nicolau au mai punctat încă o dată fiecare, cel din urmă având şi un gol anulat pentru offside, fiind acompaniaţi pe listă de Andrei Ianovici şi Ştefan Răchişan (ambii din penalty), şi de Luca Gomboş.

Următorul meci test va fi la Tărlungeni marţi, 18 februarie, de la ora 14:00, cu Aerostar Bacău, liderul Seriei I din Liga a 3-a.

În primul meci test al acestui an pe teren propriu, „stegarii” se vor duela cu CS Ciorogârla, echipă aflată la finalul turului pe locul 10 în Liga a 4-a Ilfov.

Acum aproape un an am jucat cu ilfovenii un meci de pregătire pe ICIM, încheiat cu 2-0 în favorea noastră.