View Cart Check Out

Etapa a 11-a

Cetate Râşnov 3 - 0 SR Braşov
02 nov. 2019 - 14:00Stadionul Bucegi

Am pierdut la un scor drastic derby-ul Ţării Bârsei, râşnovenii punctând de două ori în prima repriză prin execuţii de la mare distanţă. În repriza a doua am echilibrat jocul şi chiar am avut momente de dominare. Cele mai mari ocazii ale noastre au venit prin Horia Popa, lovitură liberă de la 25 de metri scoasă din vinclu de Daniel Mutu, şi prin Marian Cristescu, care nu a găsit cadrul porţii într-o situaţie de unu contra unu.

Râşnovenii au închis tabela pe finalul primei reprize, printr-o lovitură liberă care ne-a surprins întreaga defensivă.

Nu am reuşit deloc să ne ridicăm la nivelul spectacolului din tribune oferite de suporterii noştri.

Alegerile prezidenţiale care au loc pe 10 noiembrie fac ca meciul următor de acasă, cu Sporting Roşiori, să-l jucăm vineri, 8 noiembrie, de la ora 14:00.

_____

Rezervă-ţi online abonamentul brăţară sau card pentru toate cele 15 meciuri de acasă din sezonul 2019-2020 la Seriei a III-a din Liga a 3-a.

Preţurile sunt următoarele:

• 150 la T2 – redus la 100 lei pentru elevi, studenţi şi pensionari în baza carnetului de elev, legitimaţiei de student sau talonului de pensie;
  • 150 lei la T1 – redus la 100 lei pentru elevi, studenţi şi pensionari în baza carnetului de elev, legitimaţiei de student sau talonului de pensie;
  • 650 lei la Fotolii – achitabil în două tranşe de 325 lei – prima până la 24 august 2019, a doua până pe 21 martie 2020, data primului meci acasă din retur.

Pentru fiecare abonament achiziţionat clubul îţi oferă un cadou în valoare de 35 lei. Poţi alege dintre eşarfă, fanion sau cană.

Completează formularul de mai jos pentru a-ţi rezerva abonamentul, iar un reprezentant al clubului te va contacta pentru a intra în posesia brăţării sau cardului

_____

Contra râşnovenilor am disputat în ultimii doi ani cinci meciuri test, scorul general fiind momentan 2-2 la victorii, şi o remiză.

Galben-albaştri, în rândurile cărora se află mulţi foşti „stegari”, au încheiat sezonul trecut pe locul 4 în Seria a 5-a, cu următoarea linie de clasament:
30-17-4-9, golaveraj 39-30, 55 de puncte, la 2 puncte distanţă de locul 3.