Meci test

SR Braşov 0 - 0 ACS Prejmer
02 feb. 2019 - 13:00stadionul ICIM (teren sintetic)

Meci încheiat cu scor alb, după ce băieții noștri și-au creat numeroase ocazii, au ratat un penalty în prima repriză prin Horia Popa și au nimerit de două ori transversala în repriza secundă, prin şuturile expediate de Răzvan Arteni şi Tomi Doru.

Au evoluat în prima repriză: Câşlariu – Horhocea, Tălmaciu, Renţa, Sburlea – Răducanu, Sandu Dragoş, Marin – Danciu, Dragoş Popa, Horia Popa

Au evoluat în a doua repriză: Maxim – Arteni, Abdul Aziz, Renţa, Dragomir – Ştefan Radu, Grideanu, Zota – Tomi Doru, Stoian, Taraş

Au mai intrat în repriza a doua Răducanu şi Magopet.

_____

Va fi al 4-lea meci test al acestei ierni pentru băieţii antrenaţi de Florin Stângă şi Andrei Şanta, şi pentru a doua oară în istorie când echipa suporterilor „stegari” întâlneşte verzii de la ACS Prejmer.

Precedenta întâlnire a avut loc pe 14 august 2017, la Lunca Câlnicului, „stegarii” câştigând atunci cu 3-0.

Prejmerenii au promovat între timp în Liga a 4-a Braşov, iar în turul actualei ediţii au avut o prestaţie onorabilă, ocupând locul 5 cu următoarea linie de clasament: 7-1-5: 41-21 : 22p.