View Cart Check Out

Meci test

SR Braşov 0 - 1 Cetate Râşnov
30 ian. 2019 - 14:00stadionul ICIM (terenul sintetic)

Pierdem cu 1-0, după un penalty neatent acordat de băieții noștri în repriza a doua.

Tinerii stegari au avut o prestație curajoasă și încurajatoare în fața mult mai experimentate și închegate echipe râșnovene.

Cea mai mare ocazie de gol în acest meci i-a aparţinut „stegarului” Horia Popa, care în prima repriză a reluat în transversală din foarfecă o excelentă centrare expediată de Dragoş Taraş.

Au evoluat în prima repriză: Maxim – Horhocea, Tălmaciu, Toader (înlocuit cu Abdul Aziz după ce s-a accidentat), Dumbravă – Marin, Stângă, H. Popa – Taraş, Danciu, Sandu

Au evoluat în repriza a doua: Câşlariu – Arteni, Renţa, Aziz, Sburlea (’75 Dragomir) – Crihan, Ştefan Radu, Grideanu – Stoian, D. Popa, Haidău (’75 Zota)

_____

Va fi al 4-lea meci test pe care echipa suporterilor „stegari” îl joacă împotriva celor de la Cetate Râșnov.

Precedentele meciuri:

• 7 decembrie 2017: SR – Cetate 1-2
  • 17 februarie 2018: SR – Cetate 2-1
  • 18 august 2018: SR – Cetate 2-0

Cetate Râșnov ocupă locul 6 în clasamentul Seriei a 5-a din L3, cu următoarea linie: 8-2-5, 18-15, 26 de puncte, la 11 distanță de primul loc.

Andrei Poverlovici, Alex Țuțu și Sorin Strătilă sunt trei dintre „stegarii” care au ajuns în această pauză de iarnă la înțelegeri cu echipa râșnoveană.