View Cart Check Out

Meci test

CS Afumaţi 2 - 0 SR Braşov
14 feb. 2019 - 16:00stadionul din Tărlungeni

„Stegarii” au fost învinşi cu 2-0 la Tărlungeni de CS Afumaţi, locul 3 în Liga 3/Seria 2, cedând în urma unui gol pe final de primă repriză, şi a unui gol pe contraatac în partea secundă.

Pe un ger năpraznic şi un vânt tăios, cea mai mare ocazie a noastră a venit în prima repriză, la scorul de 0-0, cân Horia Popa a reluat din şase metri, dar portarul a reţinut pe linia porţii.

_____

„Stegarii” vor înfruntat pentru a doua oară în istorie echipa din Afumaţi într-un meci test. Precedentul meci a avut loc pe 6 februarie 2018, la Cheile Grădiştei, băieţii în galben-negru, care la acel moment se pregăteau de returul Ligii a a 4-a. învingând divizionara secundă cu 1-0 printr-un gol marcat de Emanuel Popa.

În prezent, CS Afumaţi joacă în Liga a 3-a, Seria 2, şi este clasată pe locul 3 cu următoarea linie: 10-2-2, golaveraj 37-11, 32 de puncte – la 6 puncte de primul loc.