View Cart Check Out

Etapa a 9-a

CSO Filiaşi 2 - 4 SR Braşov
19 oct. 2018 - 15:00stadionul Oltenia din Ișalnița

„Stegarii” s-au impus cu 4-2 vineri după-amiază, în fața unei echipe neînvinsă pe teren propriu la ora meciului: 3 victorii din 3, un singur gol primit.

Terenul greu le-a pus probleme mari jucătorilor noștri, în special rapizilor jucători de flanc Ștefan Răchișan și Sorin Strătilă .

Alex Avram, revenit în primul XI, a luat situația în propriile ghete, iar a doua sa tentativă de la mare depărtare, 25-30 de metri, l-a învins pe portarul gazdelor.

Oltenii au profitat de două erori ale defensivei noastre și au întors scorul într-un interval de 7 minute. Băieții noștri au dominat apoi până la finalul primei reprize, Avram nimerind transversala dintr-o lovitură liberă, înainte ca tot el să facă dubla după o acțiune rapidă pe ruta Răchișan – Boția.

După pauză brașovenii au continuat dominarea, fiind rândul lor să profite la maximum de două nesincronizări ale defensivei adverse, căpitanul Răzvan Damian și Horia Popa sigilând victoria în ultimul sfert de oră.

La finalul meciului care pentru cel puțin 24 de ore ne duce pe primul loc al seriei, jucătorii și cei aproximativ 15 suporteri care i-au însoțit în sud au cântat împreună imnul în memoria celui care a fost Csaba Györffy.

Au evoluat: A. Popa – Răduţoiu, Toader, R. Damian, Dumbravă – Ţuţu, Leonte – Strătilă (86 Voicu), Boţia (68 H. Popa), Răchişan (55 C. Danciu) – Avram (84 Cocan)