Etapa a 6-a

SR Braşov 2 - 1 Flacăra Horezu
29 sept. 2018 - 17:00stadionul "Silviu Ploeşteanu" (Tineretului)

Obţinem o victorie dramatică în faţa nou-promovatei Flacăra Horezu şi rămânem în partea superioară a clasamentului, la doar două puncte de primul loc.

După o avalanşă de ocazii în prima repriză, scorul pauzei arăta 1-1, golul lui Boţia cu capul, din centrarea lui Strătilă, şi eurogolul lui Nistor din lovitură liberă fiind singurele execuţii care au trecut dincolo de linia porţii.

În repriza secundă am dominat jocul, dar fără a mai periclita la fel de intens poarta lui Matache, vâlcenii încercând să ne lovească pe contraatac. Reţinem excelenta intervenţie a lui Răchişan la o fază pe care scria 1-2.

Strătilă a adus victoria în ultimul minut, convertind un penalty obţinut tot de el.

A. Popa – Răduţoiu, Poverlovici, R. Damian, Voicu (46 Răchişan) – Burlacu, Leonte – Strătilă (93 Toader), Boţia (82 Cocan), Dumbravă – C. Danciu (90 Al. Stan)