View Cart Check Out

Etapa a 3-a

CS Blejoi 1 - 1 SR Braşov
07 sept. 2019 - 17:00stadionul Blejoi (jud. Prahova)

„Stegarii” au dominat majoritatea celor 90 de minute ale meciului de la Blejoi, dar au fost nevoiţi să urmărească egalarea după deschiderea de scor reuşită de gazde în debutul reprizei secunde prin Oprea.

În cele din urmă, Horia Popa a obţinut în minutul 20 al reprizei a 2-a un penalty, fiind faultat fără nici un dubiu, tot căpitanul „stegar” transformând cu siguranţă lovitura de pedeapsă, printr-un şut în stânga portarului.

Meciul de luptă s-a încheiat în final 1-1, băieţii în galben-negru nemaigăsind energia necesară golului victorios. Braşovenii au depus mult efort şi mult suflet pe terenul din Blejoi sâmbăta trecută pentru obţinerea acestui punct, iar pe măsura ce toţi jucătorii vor ajunge la zi cu pregătirea fizică ne putem aştepta la lucururi şi mai frumoase din partea lor.

Următorul meci este sâmbătă aceasta, pe 14 septembrie, de la ora 17:00, pe stadionul „Silviu Ploeşteanu”, cu Vediţa Coloneşti. Biletele la T2 şi T1 costă 10 lei, la Fotolii 50 lei, iar copiii sub 14 ani însoţiţi de un adult au acces gratuit la T2 şi T1.

_____

Rezervă-ţi online abonamentul brăţară sau card pentru toate cele 15 meciuri de acasă din sezonul 2019-2020 la Seriei a III-a din Liga a 3-a.

Preţurile sunt următoarele:

• 150 la T2 – redus la 100 lei pentru elevi, studenţi şi pensionari în baza carnetului de elev, legitimaţiei de student sau talonului de pensie;
  • 150 lei la T1 – redus la 100 lei pentru elevi, studenţi şi pensionari în baza carnetului de elev, legitimaţiei de student sau talonului de pensie;
  • 650 lei la Fotolii – achitabil în două tranşe de 325 lei – prima până la 24 august 2019, a doua până pe 21 martie 2020, data primului meci acasă din retur.

Pentru fiecare abonament achiziţionat clubul îţi oferă un cadou în valoare de 35 lei. Poţi alege dintre eşarfă, fanion sau cană.

Completează formularul de mai jos pentru a-ţi rezerva abonamentul, iar un reprezentant al clubului te va contacta pentru a intra în posesia brăţării sau cardului

_____

CS Blejoi este echipă nou-promovată, câştigând Liga A Prahova cu un avans de 14 puncte, graţie următoarei linii de clasament: 30-25-3-2, golaveraj 95-17, 78 de puncte.

În barajul de promovare au dispus de giurgiuvenii de la Mihai Bravu cu 3-0 (în deplasare) şi 6-1. Blejoienii au reuşit eventul sezonul trecut, învingând în finala Cupei României Prahova pe CSO Plopeni cu 2-0.

Acest fapt le-a permis să ia startul în faza naţională din actuala ediţie a Cupei României, fiind eliminaţi în Turul 1 de Flacară Moreni, cu 2-0, doar după disputarea prelungirilor.