View Cart Check Out

Etapa a 27-a

FC Hermannstadt II 2 - 0 SR Braşov
08 mai 2019 - 18:00stadionul Independenţa Obor (Sibiu)

„Stegarii” au cedat cu 2-0 în deplasarea de la Sibiu, la capătul unui meci în care seria marilor ocazii a fost deschisă de de Horia Popa şi Adrian Stoian (bară).

Au evoluat: 94. Andrei Maxim (24 de ani) – 19. Răzvan Dragomir (18), 4. David Tălmaciu (16), 5. Eduard Renţa (17), 2. Mihai Horhocea (18) – 14. Florin Stîngă (40), 8. Robert Marin (16), 29. Dragoş Sandu (16) – 17. Horia Popa (24), 23. Adrian Stoian (21), 9. Carlo Danciu (19)

Au mai intrat: 10. Cătălin Grigore (19), 7. Nicolas Antone (16), 26. Dragoş Popa (17)

În ultimul minut al primei reprize, o nesincronizare defensivă ne-a văzut intrând la vestiar în dezavantaj. După pauză, lipsa de luciditatea ne-a costat încă un gol, în urma unui corner. Nu am reuşit să convertim momentele de dominare teritorială în ocazii, tot sibienii fiind cei care au trecut pe lângă majorare în câteva rânduri, doar imprecizia şi intervenţiile lui Maxim menţinând scorul.

_____

A doua etapă intermediară a primăverii îi vede pe copiii oraşului deplasându-se la Sibiu, pentru meciul cu FC Hermannstadt II, ocupanta locului 12 la finalul turului.

Linie de clasament: 15-4-3-8, golaveraj 20-28, 15p.

Meciul tur a fost încărcat de dramatism, primele 3 goluri „stegare” fiind anulate pentru offside-uri discutabile.