View Cart Check Out

Etapa a 16-a

FC Pucioasa 2 - 2 SR Braşov
02 mart. 2019 - 15:00stadionul Dumitru Tică Popescu (Pucioasa, jud. Dâmboviţa)

Cea mai tânără echipă „stegară” din istorie a reuşit un 2-2 pe terenul celor de la Pucioasa, Copiii Oraşului conducând la un moment dat chiar cu 2-0.

Primul XI: 99. Abi Popa (19 ani) – 2. Sergiu Pârvulescu (15 ani), 4. David Tălmaciu (16 ani), 5. Eduard Renţa (16 ani), 19. Răzvan Dragomir (17 ani) – 14. Florin Stângă (40 de ani), 10. Cătălin Grigore (19 ani), 8. Robert Marin (16 ani) – 17. Horia Popa (25 de ani), 23. Adrian Stoian (21 de ani), 9. Carlo Danciu (19 ani)

Au mai intrat: 26. Dragoş Popa (17 ani fără o lună), 11. Răzvan Mitroi (35 de ani), 29. Dragoş Sandu (16 ani), 7. Nicolas Antone (16 ani recent împliniţi)

Carlo Danciu a deschis scorul în minutul 7, lobând portarul din colţul careului de 16 metri, iar Hora Popa a majorat dintr-un penalty acordat pentru henţ în minutul 37.

Gazdele au redus cu două minute înainte de pauză tot din penalty, prin Dovleac, iar în repriza a doua şi-au concretizat dominarea printr-un gol în minutul 78 semnat de Marina.

_____
AVANCRONICA

Copiii oraşului debutează în retur pe terenul celor de la FC Pucioasa, care ocupă locul 7 în clasamentul Seriei a 3-a.

Linie de clasament adversari: 15-7-2-6, golaveraj 26-14, 23p.

Dâmboviţenii au a 4-a cea mai bună apărare din serie. De capacităţile lor defensive ne-am convins încă de la meciul din tur, când „stegarii” au găsit calea spre gol abia cu un sfert de oră înainte de finalul meciului.